ריפלוקס מבוגרים מתבטא ברוב המקרים כצרבת וקיים בקרב מבוגרים (לעומת ריפלוקס תינוקות הקיים אצל פעוטות). ריפלוקס מבוגרים מתרחש כאשר יש הפרעה בפעילות התקינה של הסוגר האחראי על ההפרדה בין הקיבה לוושט.

בזמן בליעה, התפקיד של הסוגר הוא לוודא כי מיצי קיבה לא יעלו לכיוון הושט. במידה ומיצי הקיבה עלו לושט עלולה להגרם תחושה של צריבה – כלומר צרבת.

ישנן מספר סיבות לריפלוקס מבוגרים וביניהן: השמנה, סוכרת, בקע סרעפתי, עישון, שתייה מרובה של משקאות אלכוהוליים ועוד.

מומלץ מאוד להימנע מצריכה של מזונות שונים אשר יכולים להגביר את הריפלוקס כגון:

מיצי פירות הדר, שוקולד, קפאין, בצל, מזונות חריפים, מזונות מתובלים מאד או שומניים ועוד. ישנן רמות שונות של ריפלוקס: מצרבת קלה ועד צרבת קשה.

הסובלים מצרבת קשה עלולים להפגע משמעותית באיכות החיים.

רפלוקס עלול לגרום או להתבטא ב: שיעול, צרידות, פגיעה בשיניים, כאבים בחזה או ריח רע מהפה.

 

לרוב הריפלוקס לא יעבור מעצמו  אלא אם מטפלים בו באמצעות שינוי אורח חיים/ טיפול תרופתי או על ידי רפואה משלימה.

ברפואה הסינית ניתן לטפל בריפלוקס על ידי שילוב בין טיפול בצמחי מרפא, דיקור סיני ותזונה נכונה. בטיפול בדיקור סיני דוקרים נקודות ספציפיות המשפיעות על אזור הקיבה והושט. אם לא מושג שינוי משמעותי תוך שלושה או ארבעה טיפולים לרוב מוסיפים גם טיפול בצמחי מרפא.  

ניתן לטפל גם בילדים בריפלוקס על ידי טיפול טבעי ללא דיקור סיני אלא על ידי לחיצה על נקודות דיקור – טיפול אשר אינו כואב כלל ויעיל ביותר. 

 

דנה צור, מטפלת ומאבחנת מוסמכת בדיקור סיני וצמחי מרפא ומתמחה בגסטרו.

דנה תשמח להעניק לכם ייעוץ וטיפול טבעי באמצעות רפואה משלימה לטיפול בריפלוקס מבוגרים או בבעיות עיכול נוספות הקיימות.

דנה סיימה לימודי ארבע שנים בקמפוס ברושים, אוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן התמחתה בגסטרו בבית חולים אוניברסיטאי בסין. היא מתמחה בשיטה ייחודית אותה למדה מרופא סיני-טיוואני, השיטה יעילה ביותר בטיפול בבעיות עיכול.

 

053-4-555-617​